Wolfsburgu shkarkon Van Bommelin

25 tetor 14:24

Skuadra e Wolfsburgu ka shkarkuar trajnerin Mark van Bommel. Pas katër humbjeve radhazi në kampionat, holandezi nuk do të jetë më pjesë e “Ujqërve”.

Të shtunën, skuadra e Wolfsburgut nuk arriti të fitonte në shtëpi ndaj Fraiburgut duke u mundur me rezultatin 2-0. Kjo solli një pakënaqësi te tifozët të cilët shpërthyen ndaj ish-lojtarit të Bayern Munchen, Barcelonës dhe Milanit.

Klubi mori dje vendimin për ta larguar pas 9 javësh Van Bommelin, teksa si pasues të tij Wolfsburgu emëroi në krye të bankinës asistentin e holandezit, 57-vjeçarin gjerman Majkëll Frontcek.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Marcelo i ka njoftuar drejtuesit e Real Madridit se do…