Ylli Behluli një yll i ri ne skenën muzikore!

13 shtator 11:44

Ylli, më muzikë ka filluar te merret nga femëria mirëpo me projekte dhe këngë është aktive qe dy vite ku ka dhjetë projekte, tri këngë me vidoklipe ndërsa tjerat janë këngë te përpunuara popullore. Ylli Behluli së fundmi ka lansuar baladën e re te titulluar “Asnjëherë” me tekst te Kushtrim Reshitajt , orkestrimi nga RRecords ,ndërsa videoklipi është realizuar nga AArt Channel.

Ylli ,është një këngëtar qe ne te ardhmen premton shume dhe ka një zë melankolik, gjatë verës ka qen i angazhuar edhe neper ahengje te ndryshme familjare dasma dhe mbrëmje rinore.

Prejardhja e Yllit është nga Mushtishti, fshati i bylbylave te muzikës popullore.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjermania ka nisur të hënën një fushatë kombëtare të vaksinimit,…