Ylli i “Titanic” thotë se pas filmit fama ka qenë e tmerrshme

13 shkurt 2024 | 11:23

Fama nuk është për njerëzit me zemër të dobët dhe aktorja Kate Winslet duhet ta dijë këtë.

Që kur tërhoqi vëmendjen masive për filmin “Titanic” të vitit 1997, ku luajti përballë Leonardo DiCaprio, ëinslet ka qenë një personazh në Hollywood për dekada.

Winslet, e cila ishte vetëm 22 vjeçe kur u publikua filmi, tha se jeta e saj u ndryshua ndjeshëm dhe u bë “mjaft e pakëndshme” pasi ajo luftoi me të qenit e ndjekur kudo.

Në një intervistë të re me PORTER, Winslet, tani 48 vjeçe, pranon se gjërat tani janë ndryshe.

Ajo tha se industria dhe pritshmëritë e saj kanë ndryshuar, gjë që është e mrekullueshme për vajzën e saj, Mia Threapleton, një aktore e re.

“Tani është ndryshe. Mia është shumë personi i saj. [Gratë e reja tani] dinë të përdorin zërin e tyre”, shpjegoi ajo. “Ndihesha sikur duhej të shikoja në një mënyrë të caktuar, ose të isha një gjë e caktuar, dhe për shkak se ndërhyrja në media ishte kaq e rëndësishme në atë kohë, jeta ime ishte mjaft e pakëndshme”.

“Gazetarët gjithmonë thoshin, “Pas “Titanic”, ju mund të kishit bërë gjithçka dhe megjithatë zgjodhët të bënit këto gjëra të vogla” … dhe unë isha sikur, “Po, ju vini bast për jetën tuaj” e bëra!, me mend çfarë, të qenit e famshme ishte e tmerrshme”.

“Unë isha mirënjohëse, sigurisht. Isha në të njëzetat e hershme dhe arrita të blej një banesë. Por nuk doja të më ndiqnin duke ushqyer rosat fjalë për fjalë”, pohoi artistja.

Kjo nuk është hera e parë që Kate flet për pasojat e të qenit në filmin e suksesshëm.

Në një bisedë me Los Angeles Times, Winslet tha se ajo ishte “e frikësuar nga Hollywood” në atë kohë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë nga Britania e…