Zenelaj vazhdon me Ponte Prizrenin

17 gusht 2019 | 09:36

Urim Zenelaj e ka vazhduar kontratën me KB Ponte Prizreni.

Në sezonin që shkojë Zenelaj kishte mesatare “double-double” sezonale me 13 pikë 11 kërcime, 3 asistime dhe 2 bllokada me kohë 30 minuta për ndeshje.

“Pas shumë ofertave që kam pasur, vendosa të jem afër projektit të Ponte Prizrenit, ngase organizimi, korrektësia ndaj lojtarëve dhe strukturat organizative ishin ata të cilët nuk më lejuan të mendojë dy herë që sërish të mbrojë ngjyrat e Ponte Prizrenit”, ka thënë Zenelaj, i cili mbetet ndër qendrat më dominante në Superligën e Kosovës.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim (LB), Avni Klinaku,…