Zëvendës Ambasadori Gjerman vizitoi fabrikën e mobiljeve “Graniti”

08 prill 21:12

Drejtoresha e Odes Ekonomike Gjermano Kosovare së bashku me Zëvendës Ambasadorin Gjerman, kanë vizituar kompaninë për prodhimin e mobileve “Graniti” në Suharekë.

Në faqen e (OEGJK) në “Facebook”, thuhet se kompania “Graniti ” u themelua në vitin 1982.

Deri në 1995 ajo shiste vetëm mobilje. Që nga 1995 ajo gjithashtu ka prodhuar mobilje. Fillimisht me një kapacitet të vogël prodhimi, por tani ajo ka një hapësirë prodhuese prej 5000 m2 dhe një hapësirë ekspozite prej 4500 m2.

Produktet e tyre përfshijnë një gamë të gjerë mobiljesh, siç janë: kuzhina, tavolina, dhoma gjumi, dhomat e gjumit të fëmijëve, dhomat e jetesës, divan, show-windows dhe tavolina.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-deputetja e Kuvendit, Donika Kadaj ka mohuar lajmin se do…