Zvicra e nis me fitore Botërorin  

24 nëntor 13:01

Kombëtarja e Zvicrës e nis me këmbën e mbarë Kupën e Botës duke marrë një fitore minimale 1-0 ndaj Kamerunit.

Skuadra helvete do të realizonte golin e vetëm në fillimin e pjesës së dytë. Xherdan Shaqiri shërbeu një asistim për Breel Embolo, i cili bëri detyrën duke i dhënë tri pikë Zvicrës.

Tashmë kombëtarja helvete pret e qetë rezultatin e ndeshjes së mbrëmjes mes Brazilit dhe Serbisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar se serbët e…