Zyrtare: Barkley te Chelsea

05 janar 2018 | 20:58

Skuadra kampione e Anglisë, Chelsea ka konfirmuar transferimin e mesfushorit anglez, Ross Barkley nga skuadra e Evertonit.

24-vjeçari ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare e gjysmë dhe do ta bartë numrin 8, që e mbante legjenda e Chelseat, Frank Lampard. Ky transferim i ka kushtuar Chelseat mbi 17 milionë euro.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se gjatë vikendit…