Zyrtare: Ribery, lojtar i Fiorentinës

21 gusht 2019 | 12:04

Franck Ribery do të jetë lojtar i ri i Fiorentinës. Ish-ylli bayern Munchen ka mbërritur në aeroport ku është pritur nga shumë tifozë të skuadrës së Fiorentinës.

Francezi ka zbuluar edhe bisedën që kishte me Luca Tonin: “Kam biseduar me Luca Tonin dhe ai më ka thënë se Fiorentina është një klub i shkëlqyeshëm”. Asi francez falënderoi tifozët që e priten, derisa ai klubit italian iu bashkua si transfero i lirë.

36-vjeçari ka fituar nëntë tituj në Bundesliga si dhe Ligën e Kampionëve, kurse me skuadrën e re ka nënshkruar kontratë dy vjeçare.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, ka bërë me dije…