Zyrtarët e BE-së takojnë Erdoganin në Bullgari

06 shkurt 22:37

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian takohen me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, më 26 mars në Bullgari, për të folur për marrëdhëniet BE-Turqi, si dhe për çështjet rajonale, njoftoi BE.

Takimi në Varna të Bullgarisë do të zhvillohet në mes të marrëdhënieve jomiqësore mes Turqisë dhe BE-së, kurse diplomatë nga Brukseli kanë pranuar se disa zyrtarë nga BE-ja mezi u pajtuan me takimin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini ka komentuar Strategjinë e…