1 mijë e 848 persona në Shqipëri e kanë emrin Ronaldo

28 korrik 14:49

Populli shqiptar po duket se është futbolldashës i madh. Kjo të paktën bazuar në emrat e futbollistë të njohur që i kanë trashëguar të rinjtë.

Sipas verifikimit në Agjencinë e Statistikave po del që 1 mijë e 848 persona atje e kanë emrin Ronaldo. E sigurisht që fajtorë për këtë janë fenomeni brazilian Luiz Nazzario De Lima Ronaldo dhe Cristiano Ronaldo, të cilët i kanë fituar zemrat e adhuruesve të futbollit.

 

 

Në listë nuk mungon as Lionel Messi. 336 persona e kanë trashëguar emrin e argjentinasit.

Pjesë e emrave në Shqipëri është edhe legjenda tjetër e futbollit brazilian Romario. 539 persona e kanë emrin e tij.

Ndër të tjera:

121 djem quhen Rivaldo
231 djem quhen Rikardo (Kaka)
42 djem quhen Maradona
291 djem quhen Roberto (Biaggio)
289 djem quhen Klisman
13 djem quhen Ronaldinho
221 djem quhen Paolo (Maldini)
27 djem quhen Eusebio
Emrat mund t’i verifikoni edhe vet KËTU

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Behxhet Sh. SHALA - BAJGORA Albin Ameriko Vespuçi: Në vitin…