236.7 milionë dollarë për Kosovën, Osmani e falënderon kryeshefin e MCC-së

01 korrik 17:36

Bordi Ekzekutiv i Korporatës së Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) ka aprovuar Projektin Kompakt 236.7 milionë dollarë për Kosovën.

Për këtë lajm ka reaguar në “Twitter” presidentja Vjosa Osmani, e cila ka treguar se pas miratimit të Projektin Kompakt, ka pasur një telefonatë me kryeshefin ekzekutiv të Korporatës Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC), Mahmoud Bah, të cilit i ka shprehur mirënjohje për partneritetin.

“Marrëveshja kompakte prej 236,7 milionë dollarësh do të ndihmojë të ndërtojë një sistem energjie elastik dhe një fuqi punëtore profesionale”, ka shkruar Osmani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mohamed Salahut edhe zyrtarisht sot ka rinovuar kontratën me Liverpoolin.…