5 arsye pse duhet të blini një Samsung Galaxy A52

21 korrik 13:03

Falë kamerave të fuqishme, një dizajni elegant dhe të bukur, si dhe një jetëgjatësie më të madhe të baterisë, Samsung Galaxy A52 kombinon gjithçka që duam nga smartphone-i ynë – me një çmim të volitshëm.

Fotografitë dhe videot që do t’ju sjellin shumë pëlqime

Galaxy A52 ka kamera quad me cilësi të lartë prej 64MP. Kjo do të thotë që me Galaxy A52 do të jeni në gjendje të kapni fotografi të pastra dhe të qarta gjatë gjithë ditës, të cilat mund të postohen lehtësisht në rrjetet tuaja sociale dhe të mbledhin shumë pëlqime. Fotografitë gjatë natës kanë qenë gjithmonë një problem – deri tani së paku! Opsioni Night Mode ndihmon në kapjen e fotove cilësore pavarësisht nga koha e ditës ose cilësia e dritës. Dhe sigurisht, nuk mund të harrojmë regjistrimin e videove argëtuese për TikTok – të gjitha këto mund të shkrepen në rezolucion 4K.

Një ekran i madh për të parë videot dhe serialet tuaja të preferuara

Galaxy A52 vjen me ekran kristal të pastër Infinity-O Full HD+ prej 6.5 inç – që do të thotë se do të jeni në gjendje të kënaqeni duke parë serialet dhe videot tuaja të preferuara pa u ankuar që ekrani është shumë i vogël. Të gjithë entuziastët e Samsung do të kënaqen nga ekrani tashmë i mirënjohur Super AMOLED me një shpejtësi rifreskimi prej 90 Hz në Galaxy A52.

Samsung madje ka marrë në konsideratë edhe mbrojtjen e syve tuaj. Përdorimi i smartphone-t, pa shkaktuar lodhje të syve, sigurohet nga tipari Eye Comfort Shield që rregullon automatikisht efektin e dritës blu në ekran.

I papërshkueshëm nga uji? Po!

Vlerësuar me IP67 për rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit, ky smartphone qëndron deri në 1,0 metra ujë për deri në 30 minuta. Kështu që nuk ka problem që të vazhdoni të luani dhe të fotografoni edhe nëse telefoni juaj laget pak.

Bateri që zgjat

Të gjithëve na ka ndodhur të mbetemi me 1% bateri ose të na fiket smartphone-i kur kemi më shumë nevojë për të. Galaxy A52 është ndërtuar me kapacitet të shtuar të baterisë 4,500 mAh, e cila mund të zgjasi deri në dy ditë. Teknologjitë e kursimit të energjisë AI zgjasin jetën e baterisë, kështu që ju të mund të shijoni smartphone-in tuaj të ri edhe më gjatë. Gjithashtu, përdorimi i një karikuesi 25 vat bën që Galaxy A52 të karikohet plotësisht shumë shpejt, përmes opsionit të karikimit jashtëzakonisht të shpejtë.

Ruani të gjitha kujtimet tuaja

Vera është e mbushur me kujtime të bukura. Ruani më shumë kujtime me 128 GB hapësirë të brendshme ruajtjeje. Meqenëse nuk mund të keni kurrë mjaftueshëm hapësirë ​​për ruajtje, shtoni deri në 1 TB me kartën microSD.

Për më shumë informacion në lidhje me Galaxy A52, vizitoni: https://www.samsung.com/al/smartphones/galaxy-a/galaxy-a52-awesome-black-128gb-sm-a525fzkgeuc/

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
David Alaba është prezantuar edhe zyrtarisht si lojtar i Real…