5 milionë euro për fituesin e Ligës së Konferencës

24 maj 16:50

Fituesi i trofeut të parë të Ligës së Konferencës do të marrë plot 5 milionë euro, ndërsa vendi i dytë do të përfitojë 3 milionë euro, ndërkohë të dyja skuadrat në fjalë kanë marrë pagesa për çdo xhiro të kaluar dhe ndeshje të fituara në fazën e grupeve, që variojnë nga 150 mijë euro deri në 2 milionë euro që ka qenë shifra që përfituan në takimet e gjysmëfinaleve.

Ndërsa kampioni përveç shumës monetare, do të garantojë edhe kualifikimin në Ligës së Evropës për sezonin e ardhshëm.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Autoritetet shëndetësore të Sllovenisë kanë konfirmuar rastin e parë të…