Abelard Tahiri e Eliza Hoxha më të votuarit nga dega e PDK-së në Prishtinë

15 maj 00:08

Anëtarja më e re e Partisë Demokratike të Kosovës, Dega në Prishtinë, arkitektja Eliza Hoxha ka dalë njëra ndër femrat më të votuara me 208 vota në zgjedhjet e brendshme që janë mbajtur të dielën në Prishtinë, ku kryetar i Degës së PDK-së është zgjedhur Uran Ismaili, ndërsa nga meshkujt për Këshillin Drejtues të Degës më së shumti vota ka marrë Abelard Tahiri gjithsejt 232 vota.

Nga ky proces i brendshëm i zgjedhje janë zgjedhur 71 anëtarëve dhe delegatët për Konventën Qendrore të PDK-së.

/Epoka e re/ 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, përmes një postimi në llogarinë…