Aksident i frikshëm për ish-lojtarin e Lazios (video)

31 mars 2023 | 12:09

Sofian Kiyine, një ish-lojtar i Lazios, Chievos, Salernitanas dhe Venecias u përfshi në një aksident të rëndë automobilistik. Marokeni, aktualisht te Leuven në Belgjikë, ka përplasur makinën e tij me shpejtësi shumë të madhe.

Sipas raportimeve nga media të ndryshme lokale, lojtari ka qenë me 200 km/h në një rrugë që lejonte një maksimum prej 90 km/h. Atleti humbi kontrollin e makinës pasi ajo goditi një rrethrrotullim me shpejtësi të plotë.

Një fluturim i vërtetë që e çoi atë të përplasej me një palestër, duke hedhur në tokë çatinë. Fatmirësisht asnjë fëmijë apo persona të tjerë brenda strukturës nuk u goditën dhe sipas asaj që ka deklaruar klubi, lojtari nuk do të ishte në rrezik për jetën, por do të kishte pësuar disa fraktura.

Në rrjetet sociale, video e momentit të aksidentit të frikshëm është bërë virale dhe i ka lënë të gjithë pa fjalë. Aksidenti mësohet se ka ndodhur afër Liege.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Janë zhvilluar vetëm dy ndeshje së fundmi në NBA, por…