Aliu kërkon nga Haradinaj që ta zvogëloj pagën e tij

13 janar 21:57

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje!, Liburn Aliu, ka kërkuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, që ta zvogëloj rrogën e tij dhe t’ua rrisë mësuesve e mjekëve.

Pas vendimit për grevë të përgjithshme në arsim, deputeti i LVV-së, Liburn Aliu, ka kërkuar nga Haradinaj, që t’ua rris pagat mësimdhënësve.

Postimi i plotë i Aliut pa ndërhyrje:

Ramushi ose duhet t’ia zvogelojë pagën vetes, kabinetit dhe qeverisë së tij, ose duhet t’ua rrisë pagat edhe mjekëve, mësuesve e të tjerëve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës  (IHMK), përmes një komunikate për media…