Ambasadori Nait Hasani kujton komandant “Kapuçin” në 21-vjetorin e rënies

14 dhjetor 15:01

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, ka kujtuar Mujë Krasniqin komandant “Kapuçin” në 21-vjetorin e rënies heroike të tij.

“Sa hrerë vjen 14 dhjetori, kujtesa na ndalet për një çast, në Oshëtimën e Pashtrikut nga krismat e çlirimtarëve. Vet i katërdhjeti Muja po vjen atdheut ti japin gjak lirie. Gjaku i juaj shkriu Pashtrikun, shëmbi malet dhe kufinjtë që na ndanë. Pushka dhe Muja i këndojnë lirisë, sot e përjetë, janë gjaku i bashkimit kombëtar! Lavdi Mujës me shokë! Lavdi UÇK-së!”, ka shkruar Hasani në llogarinë e vet në “Facebook”.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dy inspektor të Komunës së Prishtinës kanë raportuar se janë…