Ancelotti pas humbjes nga Atletico: Problemi ishte mbrojtja, jo sulmi

25 shtator 2023 | 12:10

Real Madridi e humbi ndeshjen derbi nga Atletico Madrid (3-1).

Trajneri Carlo Ancelotti është shfaqur i zhgënjyer nga ajo që skuadra e tij dha në fushën e lojës, ndërsa në anën tjetër mori përgjegjësinë për këtë humbje që i kushtoi dhe vendin e parë në renditjen e La Ligas.

“Tre golat e pësuar ishin fotokopje me njëri-tjetrin, kjo për shkak se qendërmbrojtësit nuk ishin vendosur mirë në zonë. Diferencën e bëri dhe fakti se Atletico është një nga skuadrat më të mira në mbrojtje. Janë shumë të fortë në duele dhe është e vështirë që të gjesh hapësira kundër tyre. Problemi në këtë ndeshje ishte mbrojtja, jo sulmi. Marrja e përgjegjësisë është minimumi. Unë e pranoj se është faji im. Ne tentuam shumë deri në momentin që pësuam golin e tretë. Moment kur gjithçka përfundoi. E përsëris: nuk e kishim problemin tek sulmi në këtë ndeshje”, ka deklaruar Ancelotti.

Reali pas humbjes ka zbritur në vendin e tretë me 15 pikë, një më pak se Barcelona dhe Girona që kryesojnë kampionatin spanjoll të futbollit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se e…