Anglia zbulon listën për Kupën e Botës

10 nëntor 16:04

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate publikoi listën me 26 futbollistët e grumbulluar për në Botërorin e Katarit. Bie në sy mungesa e emrave si Fikayo Tomori (Milan) në mbrojtje apo Tammy Abraham (Roma) në sulm

Kalvin Philiphs është rikuperuar dhe do të jetë i gatshëm, ndërkohë që edhe Walker është përfshirë edhe pse sapo është rikuperuar nga dëmtuar.

Anglia është pjesë e Grupit B në Botërorin e Katarit së bashku me Uellsin, SHBA dhe Iranin teksa e startojnë kompeticionin më datë 21 nëntor ndaj përfaqësueses iraniane.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu-Kodra, ka…