Arsenali zyrtarizon transferimin e Jorginhos

31 janar 21:52

Skuadra lidere e Premier Ligës, Arsenal e ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit të Chelseat, Jorginho. Lajmin për transferimin e italianit e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një komunikate zyrtare në “Twitter”.

Ky operacion i kushtoi 12 milionë paund “topçinjve”, ndërsa kontrata me lojtarin është deri në vitin 2024, me opsion për një sezon më shumë dhe tashmë 31-vjeçar italian do të vazhdojë karrierën e tij sërish në Londër, aty ku u transferua për herë të parë te “blutë” e Chelsea në korrik 2018.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Analisti politik, Iliri Ibrahimi, vlerëson se Asociacioni i Komunave me…