Ballkani largon trajnerin Sermaxhaj  

15 prill 2019 | 12:05

Trajneri Sami Sermaxhaj nuk do të jetë më në krye të shtabit teknik në skuadrën e Ballkanit, pasi kontrata e tij është shkëputur me marrëveshje të dyanshme.

Skuadra nga Suhareka përmes një njoftimi në “Facebook”, ka bërë me dije se largimi i Sermaxhajt vjen pas rezultateve të dobëta.

Pas bashkëpunimit disa mujor me trajnerin Sami Sermaxhaj, sot kemi shkëputur bashkëpunimin. Shkëputja e marrëveshjes është bërë me marrëveshje të dy anshme, pasi mungonin rezultatet e pritura nga klubi. FC Ballkani i uron trajnerit Sami Sermaxhaj sukses dhe falënderon për bashkëpunimin dhe punën e deritanishme”, thuhet në njoftimin e skuadrës së Ballkanit.

/Epoka e re/  

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në ‘Shtëpinë Muze’ që ndodhet në ‘Lagjen e boshnjakëve’ në…