Ballkani mposhti Shkupin, afër kualifikimit në fazën e grupeve

18 gusht 23:03

Ballkani ka shënuar fitore të madhe në ndeshjen e parë të fazës “play-off” në Conference League, ku e ka mposhtur Shkupin me rezultat 1:2.

Albion Rrahmani e Meriton Korenica ishin heronjtë e skuadrës së Ilir Dajës të cilës i duhen edhe 90 minuta të jashtëzakonshëm për të siguruar fazën e Grupeve.

Ndeshja e dytë është ajo që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe aty pritet të jetë fesë e madhe për futbollin e Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtetet e Bashkuara u bënë thirrje të enjten Kosovës dhe…