Barcelona merr përkohësisht kreun në La Liga

02 dhjetor 20:29

Një gol i Pique në minutën e 36-të dhe një i Alena në të 87-ën i kanë dhënë Barcelonës një fitore 2-0 ndaj Villarrealit mbrëmjen e sotme në “Camp Nou”.

Skuadra e Ernesto Valverde është kthyer te suksesi në La Laiga pas një humbje dhe një barazimi të marrë në dy ndeshjet e mëparshme.
Këto tri pikë i kanë dhënë mundësinë kampionëve në fuqi të Spanjës të rimarrin përkohësisht kreun e La Ligas.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zyrtari i lartë i PDK-së, Idriz Vehapi, ka reaguar ndaj…