Bekim Kupina bëhet këshilltar i Vjosa Osmanit

14 shkurt 20:52

Redaktori, Bekim Kupina, është bërë këshilltar i kryeparlamentares së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani.

Kupina me profesion gazetar, punon që një kohë të gjatë në të përditshëm Koha Ditore. Përveç tij, ditë më parë si këshilltar i saj është emëruar edhe Artan Murati, profesor i së Drejtës së Bashkimit Evropian.

Në kabinetit e kryetares së Kuvendit janë edhe Faton Peci, zyrtar i LDK-së nga Mitrovica dhe Egnesa Vitia, që më parë ishte pjesë e mediave kosovare.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Familja e Rejhane Begollit nga Peja, përsëri është duke kërkuar…