Besa fiton derbin ndaj Vëllaznimit

22 shtator 2019 | 17:56

Besa e Pejës e ka fituar derbin e Rrafshit të Dukagjinit ndaj Vëllaznimit (2-0). Më këto tri pikë skuadra pejane ngritët në pozitën e tretë me 10 pikë, kurse Vëllanzimi është në pozitën e parafundit me vetëm tri pikë.

Fitore ka shënuar Istogu në kryeqytet ndaj 2 Korrikut (1-2), dhe në ketë mënyrë e kryeson renditjen tabelore në Ligën e Parë

LIGA E PARË

KEK-u – Dardana                    3-0
Ramiz Sadiku – Trepça          1-2
Onix – Liria                               1-1
Vllaznia – Vitia                         3-0
Drenasi – Ulpiana                    5-1
Malisheva – Arbëria                4-0
2 Korriku – Istogu                    1-2
Besa – Vëllaznimi                     2-0

/Epoka e re/ 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, sot…