Besnik Tahiri: Sot do të duhej të kishim shkarkimin e ministres Hajdari

18 gusht 2023 | 10:50

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka theksuar se arrestimet e sotme vijnë si rezultat i punës së mediave dhe policisë së Kosovës.

Tahiri ka shkruar në “Facebook” se sot do të duhej të ndodhte shkarkimi i ministres së MTI-së, Rozeta Hajdari.

“Andaj, në funksion të mundësimit të një hetimi të plotë dhe ku Qeveria nuk shihet si pengesë, po sot do të duhej të kishim shkarkim të ministres, Hajdari. Fundja, i gjithë ky rast i abuzimit me mjete shtetërore dhe me ligjin, asocohet me emrin dhe nënshkrimin e saj, përderisa sekseri për këtë skandal korruptiv u lidh drejtpërdrejt me emrin e kryeministrit Kurtit”, ka shkruar Tahiri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Avokati Mahmut Halimi ka treguar se klientin e tij Ridvan…