Burnley ndali Unitedin në “Old Trafford”

29 janar 23:17

Manchester United i Ole Gunnar Solskjaer është ndalur pas tetë fitoresh radhazi të marra në të gjitha kompeticionet (gjashtë në kampionat).

“Djajtë e Kuq”, në fakt, kanë barazuar 2-2 në shtëpi me Burnley. Barnes (51’) ka zhbllokuar takimin pas një gafe të Pereiras dhe Wood (81’) ka realizuar golin e dytë për miqtë.

Vendasit janë zgjuar në minuta e fundit dhe kanë arritur të marrin një pikë nga një ndeshje që dukej e mbyllur falë penalltisë së Pogba (87’) dhe golit të realizuar mes rrëmujës nga Lindelof (92’).

United mbetet në vendin e gjashtë pas kësaj humbje, dy pikë larg Chelseat të vendit të katërt, por blutë kanë një ndeshje më pak.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Newcastle United ka marrë një fitore të madhe 2-1 ndaj…