City nuk gabon ndaj Dinamo Zagrebit

01 tetor 23:05

Kampionia e Anglisë, Manchester City, ka shënuar edhe fitoren e dytë në Ligën e Kampionëve.

Skuadra që drejtohet nga Pep Guardiola e mposhti Dinamo Zagrebin me rezultat 2-0. Në minutën e 66-të, Raheem Sterling realizoi për 1-0. Rezultatin final e vulosi në fund të ndeshjes, Phil Foden (2-0).

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi Atalanta ka pësuar humbje nga Shakhtar Donetsk (1-2).

/Epoka e re/  

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Atletico Madrid dhe Juventus kanë shijuar fitoret e para në…