City vazhdon me bilanc të jashtëzakonshëm

27 dhjetor 2017 | 22:54

Manchester City ka vazhduar me bilancin e jashtëzakonshëm në sezonin e ri.

Skuadra e Pep Guardiolës arriti fitoren e 19-të në kuadër të xhiros së 20-të në Premier Ligë, duke mposhtur Newcastle Unitedin 0 me 1.

Të vetmin gol në këtë ndeshje e shënoi Raheem Sterling në minutën e 31-të.

“Qytetarët” prijnë bindshëm në tabelë me 58 pikë, 15 më shumë se vendi i dytë Manchester Unitedi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës dhe Ministri i Punëve të…