Clintoni: Rusët po afrohen, i bëjë thirrje Trumpit që ta mbrojë Amerikën

01 mars 2018 | 14:22

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, i ka bërë thirrje presidentit amerikan, Donald Trump që të mbrojë shtetin.

Kjo sipas Clintonit, pasi rusët po vijnë edhe më shumë.

“Flas si ish-sekretarja amerikane e Shtetit, rusët edhe më tej po vijnë. Agjencitë tona të inteligjencës inkurajojnë Trump që të veprojë. A do të vazhdojë ai të injorojë dhe të dorëzohet, apo do të mbrojë shtetin tonë”, ka shkruar Clinton në llogarinë e vet në “Twitter”.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga deputetët që…