Çmimet e arit rriten në nivele rekord

12 prill 2024 | 16:39

Çmimet e arit u rritën në një kulm historik të premten, me 0.5 për qind të arit në 2,384.34 dollarë për ons që nga ora 3:45 GMT, sipas raporteve të mediave.

Shifra e shufrave arriti një rekord të lartë 2,395.29 dollarë më herët në sesion.

Furnizimet e arit në ShBA,  gjithashtu fituan 1.2 për qind në 2,401.80 dollarë.

Platini u rrit 0.7 për qind në 986.65 dollarë dhe paladiumi u rrit 0.1 për qind në 1049.83 dollarë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu, ka reaguar pas vrasjes se…