13 pacientë vdesin nga Covidi në Shqipëri, konfirmohen edhe 737 raste të reja

21 nëntor 18:32

Përditësimi i situatës së koronavirusit sot në Shqipëri:

Sipas buletinit ditor të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit, në Shqipëri janë konstatuar këto shifra të infektimit me koronavirus:

Të infektuar të rinj           737 persona
Të vdekur                           13 persona
Të shëruar                         414 persona
Testime gjithsej               2.470 persona

Në përgjithësi, situate e koronavirusit dhe gjendja në spitale është si më poshtë:
Të infektuar gjithsej      32.196 persona
Të  shëruar                      15.469 persona
Të infektuar  aktivë        16.042    perona
Humbje jete                     685 persona

Gjendja në spitale është si më poshtë:
Të shtruar gjithsej   në spitale        443 persona
Terapi intensive                                 10 persona
Në intubim                                           5 persona

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Loriana Kuka është medaliste e bronztë e Evropës, në kategorinë…