‘Dardanët’ e rinj në Evropian debutojnë ndaj Estonisë

11 korrik 14:26

Pas përgatitjeve në Prishtinë, Kosova U20 në konkurrencën e meshkujve, nga 12 deri më 21 korrik do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian, Divizioni B që mbahet në Matosinhos në Portugali.

Djelmoshat të udhëhequr nga Ibrahim Karabegu do të jenë në Grupin C, së bashku me Estoninë, Suedinë, Holandën, Gjeorgjinë dhe Armeninë. Synimet e “Dardanëve” të rinj janë të përfaqësojnë sa më mirë shtetin në këtë Evropian. Ndeshja e parë do të jetë ndaj Estonisë, derisa kundërshtarët e përafërt me Kosovën shihen Gjeorgjia dhe Armenia. Në këtë Kampionat Evropian marrin pjesë 21 Kombëtare, që janë të ndara në katër grupe, 3 grupe me Përfaqësuese dhe pikërisht Grupi C me 6, aty ku ndodhet edhe Kosova.

Tri Kombëtaret e para do të kualifikohen në Divizionin A. Dy vendet e para në grupe do të kualifikohen në çerekfinale, vendi 3 dhe 4 do të luajnë për pozitat 9-16, kurse 5-6 për vendet 17-21.

Orari

E premte (12 korrik)
17:00 Estonia-Kosova

E shtunë (13 korrik)
17:00 Kosova – Holanda

E diel (14 korrik)
19:15 Armenia-Kosova

E hënë-pushim

E martë (16 korrik)
17:00 Kosova – Gjeorgjia

E mërkurë (17 korrik)
19:15 Kosova-Suedia

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në seancën e VII (shtatë) me radhë, të mbajtur me…