De Laurentiis thumbon Juven: CR7, blerje e mirë komerciale

31 korrik 2018 | 11:02

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, është shndërruar në një “show-man” të vërtetë gjatë këtyre ditëve të afatit kalimtar.

Bosi napolitan është rikthyer të flasë sërish për transferimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi, duke e cilësuar më tepër si një lëvizje komerciale sesa sportive.

“Ronaldo te Juventusi ishte një gjetje e bukur nga ana komerciale. Tashmë bardhezinjtë kanë përmirësuar imazhin e tyre dhe do të mund të afrojnë më shumë sponsorë, por të shpenzosh një shifër të atillë për një 34-vjeçar duket e paimagjinueshme. Në fund do të shohim, nëse përfitimet e Juves do të jenë më të mëdha në aspektin komercial, apo edhe atë sportiv”, ka thënë De Laurentiis, i cili ka folur edhe një herë për propozimin që iu bë Napolit për t’i marrë shërbimet e Ronaldos para se të dilte në skenë Juventusi, ndërsa tregoi edhe arsyet pse nuk u finalizua ky operacion.

“Kur Mendezi ma ofroi Ronaldon dhe më tregoi për kostot, i thashë se do ta blija, nëse binim dakord që 250 milionë eurot e para që do të vinin nga marketingu, do t’i përfitonte Napoli dhe të tjerat më pas, futbollisti. Më pas erdhi Juventusi, që vendosi të rrezikojë…”, ka shtuar De Laurentiis.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Moti në këtë fund javë në Kosovë do të jetë…