Demaliaj: Taksa ndaj Serbisë të shndërrohet në ligj dhe të mbetet e përhershme

29 janar 20:35

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Shkumbin Demaliaj, ka kërkuar që vendimi i Qeverisë për taksen 100% ndaj produkteve të Serbisë të shndërrohet në ligj.

Demaliaj, përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka thënë se vendimi duhet të votohet nga Kuvendi i Republikës së Kosovës dhe duhet të jetë i përjetshëm.

“Vendimi i Qeverisë për Taksën 100 % ndaj Mallërave të Serbisë duhet të shëndërrohet në  Ligj dhe të votohet nga Kuvendi i Republikës së Kosovës dhe duhet të jetë i përjetshëm..!! P.S.

Këtë gjë e ka bërë dhe Izraeli ndaj mallërave Gjermane për shkak të veprimeve Naziste të luftës së dytë botërore.!! Jo taksë por asnji produkt nga Gjermania nuk hynë në Izrael..!!”, ka shkruar Demaliaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me anë të disa reklamave në sheshin kryesor të New…