Dënimi i Milanit shtyhet për nesër

13 dhjetor 13:21

Milani do të dënohet nga UEFA, por vendimi për dënim është shtyre për shkak të ndeshjes që Milani e zhvillon në Ligën e Evropës.

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë do ta dënojë neser (e premte) skuadrën italiane për shkak të rregullit financiar. CAS vendosi që Diavolo të rivendoset dhe ta kthejë çështjen në Organin e Kontrollit Financiar të UEFA-s për të vendosur një sanksion të ri.

Ka të ngjarë që “Rossonerët” të gjobiten, të monitorohen për tre vjet dhe të kenë kufij të vendosur në madhësinë e skuadrës.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e…