Deputeti Beqa uron besimtarët për Natën e Madhe të Nevruzit

22 mars 2019 | 17:34

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Hajdar Beqa, që vjen nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, i ka uruar të gjithë besimtarët e tarikateve të ndryshme për festën e Sulltan Nevruzit.

Në një postim në llogarinë e vet në “Facebook” ai ka publikuar këtë urim: “Të gjithë besimtarëve islamë, përkatësve të rrugës së ndershme të Tarikatit, ua uroj Natën e Madhe të Nevruzit. Besojmë se mirëkuptimi, harmonia dhe uniteti do të mbizotërojnë mes të gjithë bashkëkombësve tanë, duke forcuar sa më shumë paqen dhe dashurinë”.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Romelu Lukaku përkoi me Zlatan Ibrahimoviqin për një kohë të…