Dy fshatra të Gjilanit hyjnë në karantinë pas rasteve me koronavirus

22 mars 12:44

Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, ka bërë me dije se prej natës së mbrëmshme fshatrat e Zhegrës dhe Vrapçit janë në karantinë pasi atje kanë dalë nga një rast pozitiv me koronavirus.

Ai për “klankosova.tv” ka thënë se në vendin e ngjarjes i kanë ekipet mjekësore dhe janë duke i identifikuar personat të cilët kishin kontakt me të prekurit.

Gjithashtu, Ismajli ka thënë se deri tani nuk kanë ndonjë të dyshuar tjetër.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ditën e djeshme Ermal Mamaqi ka festuar 38-vjetorin e tij.…