‘El Classico’ në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

30 janar 14:39

Dy rivalët e fortë spanjoll Barcelona dhe Real Madrid do të ndeshjen edhe një herë tjetër. Kësaj radhe “El Classico”-n e nxori shorti i Kupës së Mbretit që u hodh të hënën.

Takimi i parë gjysmëfinal i Kupës së Mbretit do të zhvillohet në stadiumin “Santiago Bernabeu” kurse ai i kthimit në stadiumin “Camp Nou”. Çifti tjetër gjysmëfinal është ai në mes të Osasunës dhe Athletic Bilbaos.

Trofeun e kësaj gare Real Madrid, Barcelona dhe Athletic Bilabo së bashku e kanë fituar plotë 73 herë në histori. Barcelona 31 herë, Athletic Bilbao 23 dhe Real Madrid 19 herë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka kërkuar shfuqizimin e rivlerësimit…