“Euronews”: Turri i Majlindës drejt majave vazhdon

25 shkurt 2019 | 13:03

“Euronews” e ka lartësuar xhudisten nga Kosova, Majlinda Kelmendi, në një shkrim kushtuar Grand Slamit të Xhudos në Dusseldorf të Gjermanisë, duke thënë se ky është rikthimi i kampiones olimpike.

Në ditën e parë heroina kosovare, Majlinda Kelmendi, shkruan “Euronews”, e vazhdoi turrin e saj drejt majave në kategorinë -52 kilogramë, pasi e fitoi titullin e gjashtë Grand Slam në karrierën e saj. “Kampionia olimpike u ka treguar të gjithëve se kjo kategori i përket asaj dhe ky është rikthimi i saj. Sulm pas sulmi nga ajo nënkupton se ajo është Gruaja e Ditës e zgjedhur nga ne”, shkruan “Euronews”.

Në rrugë drejt medaljes së artë, Majlinda e mposhti Verena Thumm të Gjermanisë, Odette Giuffrida të Italisë në gjysmëfinale dhe Sosorbaram Lkhagvasuren e Monglisë në finale. Kjo nënkupton se Majlinda e ka tani në cak titullin e botës në fund të këtij viti.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri Ramush Haradinaj në takim me familjarët e personave të…