Fillimi i Kupës së Botës 2022 mund të shtyhet

10 gusht 16:48

Kupa e Botës 2022 mund të fillojë më herët. Për momentin, FIFA është duke e shqyrtuar propozimin, siç njofton Sky News.

Ndeshja hapëse e Botërorit mes kombëtareve të Katarit dhe Ekuadorit mund të zhvillohet jo më 21 nëntor, por më 20 nëntor. Kjo do t’i lejojë ekipit pritës të luajë drejtpërdrejt ndeshjen e parë të turneut, dhe jo të tretën, siç ishte planifikuar fillimisht.

Vihet re se nëse ndeshja mes skuadrave të Katarit dhe Ekuadorit shtyhet për më 20 nëntor, ndeshja mes skuadrave të Holandës dhe Senegalit më 21 nëntor mund të zhvendoset në kohë, pasi në këtë skenar nuk do të jenë tre ndeshje, por dy zhvillohet në atë ditë.

Ndryshimet në orarin e Kupës së Botës janë të mundshme me miratimin e Byrosë së FIFA-s, e cila përfshin gjashtë krerët e konfederatave.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Partizani ka prezantuar trajnerin e ri. Pas largimit të me…