Formacionet: Dortmund – Sevilla

09 mars 2021 | 15:39

Borussia Dortmund është nikoqir i Sevillas, ndeshja kthyese e vlefshme për 1/16 e finales së Ligës së Kampionëve.

Pas humbjes nga Bayern, Dortmund synon t’i rikthehet rezultateve pozitive ndaj Sevillas për të siguruar kualifikimin në raundin e radhës. Jadon Sancho do jetë mungesa e madhe te gjermanët, që në këtë ndeshje planifikojnë të luajnë me sistemin e formacionit 4-3-3.

Kurse, nëse flasim për Sevillan, skuadra e Lopetegui ka pësuar disa humbje të mëdha në javën e fundit dhe do provojë kualifikimin. Skuadra është e plotë, ngase nuk ka të lënduar ose të suspenduar.

Ndeshja nis në ora 21:00, derisa ndeshje e parë përfundoi me rezultat 2-3, në të mirë të gjermanëve.

Formacionet e mundshme:

Borussia Dortmund (4-3-3): Hitz; Morey, Hummels, Zagadou, Schulz; Bellingham, Can, Dahoud; Reus, Haaland, Sancho.

Sevilla (4-3-3): Vaclik; Navas, Kounde, Carlos, Acuna; Jordan, Fernando, Rakitic; Suso, de Jong, Munir.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Miliarderja më e re, Kylie Jenner, njihet si një ndër…