Formacionet e mundshme të finales Liverpool – Real

27 maj 11:26

Nesër (e shtunë) luhet finalja e madhe e Champions League në Stade de France mes Liverpool dhe Real Madrid.

Anglezët do të kërkojnë trofeun dhe hakmarrjen e vitit 2018, ndërsa Los Blancos për të dëshmuar se ata janë mbretërit e Europës.

Sa i përket formacioneve si Klopp dhe Ancelotti i kanë besuar lojës sulmuese.

FORMACIONET E MUNDSHME:

Liverpool (4-3-3): Alisson; Trent Alexander-Arnold, Ibrahim Konate, Virgil van Dijk, Andy Robertson; Jordan Henderson, Fabinho, Naby Keita; Mohamed Salah, Sadio Mane, Luis Diaz.

Real Madrid (4-3-3): Thibaut Courtois; Dani Carvajal, Eder Militao, David Alaba, Ferland Mendy; Toni Kroos, Casemiro, Luka Modriq; Fede Valverde, Karim Benzema, Vinicius Junior.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka shprehur kundërshtim të fortë për…