Gattuso, trajner i Fiorentinës

25 maj 17:36

Gennaro Gattuso do të jetë trajneri i ri i Fiorentinës.

Kjo është konfirmuar nga llogaria zyrtare e Fiorentinës në “Twitter”.  Ish-mesfushori i Milanit lë Napolin dhe nënshkruan kontratë dy vjeçare me Fiorentinën, që patën një sezon aspak të mirë.

Gattuso ishte trajner i Napolit për dy sezone, kurse paraprakisht për dy sezone udhëhoqi Milanin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kosova do të marrë pjesë me pesë garues në Kampionatin…