Grezda dhuron 12 mijë euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

02 dhjetor 11:19

Ylli i Kombëtares së Shqipërisë dhe Rangers, Eros Grezda, i ka dhuruar rreth 12 mijë euro për t’i ndihmuar personat e prekur nga tërmeti vdekjeprurës që e goditi qindra herë gjatë ditës së hënë.

51 persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë lënduar në një seri tërmetesh që e goditën Shqipërinë të martën e 26 nëntorit.

Përveç vdekjeve dhe lëndimeve, ky tërmet shkaktoi edhe dëme shumë të mëdha materiale, duke i lënë shumë persona pa strehë.

Grezda, 24-vjeçari nga Gjakova, ka vendosur t’i dhurojë 10 mijë funte, rreth 12 mijë euro, për t’u dalë në ndihmë bashkatdhetarëve.

Mesfushori sulmues i klubit skocez e bëri këtë të ditur në emisionin e drejtpërdrejt “Shqiptarët për Shqiptarë” në News24.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kylie Jenneri harxhon një sasi të madhe parash për sigurinë.…