Haradinaj: Bashkimi Evropian është shtëpia jonë

18 dhjetor 2017 | 14:06

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, para nisjes për në Bruksel, ku do të takohet me kryediplomaten e Bashkimit Evropian (BE), Federica Mogherini, ka thënë se BE-ja është shtëpia e Kosovës.

“Sonte marrë pjesë në takimin joformal të gjashtëshes së Ballkanit Perëndimor, të ftuar nga Përfaqësuesja e Lartë për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Federica Mogherini. Bashkimi Evropian (BE) është shtëpia jonë. Procesi i integrimit të Kosovës në BE është proces i pakthyeshëm”, ka shkuar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Katër herë kampioni i Botës në Formula 1, Lewis Hamilton,…