Haradinaj: Besimi im në ShBA-në nuk ndryshon me ose pa vizë

18 janar 11:14

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka besimi i tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) nuk do të zbehet edhe nëse ia refuzojnë vizën.

Haradinaj gjatë takimit me 120 studentë nga Vjena dhe Venediku nga programi i studimeve “Europian Master in Human Rights and Democratisation”, ka thënë se ShBA-ja ka ndihmuar Kosovën në vitet më të vështira

“Besimi im në ShBA-në nuk ndryshon me vizë apo pa të. Na kanë ndihmuar në vitin 1999, por ky është vendim i një shteti dhe nuk do ndryshoj asgjë tjetër”, ka thënë Haradinaj.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mario Mandzukiq po vazhdon fazën rehabilituese dhe pritet që të…