Haradinaj: Gani Foniqi ishte veprimtar i devotshëm

25 gusht 2019 | 13:47

Kryeministri në dorëheqje dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka qëndruar në familjen Foniqi në Klinë me rastin e ndarjes nga jeta të Gani Foniqit, njeri ndër themeluesit e Degës së AAK-së në këtë komunë.

Haradinaj ka thënë se Ganiu ishte veprimtar i devotshëm i vendit të tij.

“Vizitë ngushëlluese në familjen atdhetare Foniqi në Zajm të Klinës, për ndarjen nga jeta të mikut tonë, ekonomistit dhe veprimtarit të devotshëm Ganiut, ndër themeluesit e degës së AAK-së në Klinë dhe anëtar i kryesisë së saj. I përjetshëm kujtimi i tij!”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Image may contain: 1 person, standing and outdoorImage may contain: 2 people, people standing and indoorImage may contain: 1 person, sitting and indoorImage may contain: 3 people, people sitting

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tottenham Hotspur kanë vendosur tashmë një çmim për të shitur…