Haradinaj: Mbledhja e dy qeverive, e suksesshme

26 nëntor 2018 | 11:55

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka quajtur të suksesshme mbledhjen e dy qeverive, asaj të Kosovës dhe të Shqipërisë në qytetin e Pejës.

Ai në një konferencë të përbashkët për medie me kryeministrin Rama, ka thënë se në këtë mbledhje janë nënshkruar nëntë marrëveshje në mes të dy vendeve.

Haradinaj ka falënderuar kabinetet qeveritare për organizimin e suksesshëm të kësaj mbledhje.

/Epoka e re/

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të paktën 20 zyrtarë policorë janë vrarë në Afganistan, pasi…