Haradinaj: Miqësia dhe partneriteti strategjik në mes të Kosovës dhe ShBA-së janë të shenjta

28 prill 15:08

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se miqësia dhe partneriteti strategjik mes Kosovës dhe ShBA-së janë të shenjta.

“Miqësia dhe partneriteti strategjik mes Kosovës dhe ShBA-së janë të shenjta.Krenar me angazhimin e dy ushtarëve të FSK-së dhe kontributin e tyre, të cilët pasi përfunduan trajnimin në mars të këtij viti në ‘Camp Dodge’, për shkak të pamundësisë së udhëtimit si rrjedhojë e pandemisë, vazhduan të qëndrojnë në mbështetje të Gardës Kombëtare të Iowa-s për ta menaxhuar situatën e krijuar nga COVID-19″, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Kosovo Security Force members support COVID-19 response

After graduating a mechanic course on Camp Dodge, two Kosovo Security Force members found themselves stuck in Iowa due to COVID-19 travel restrictions… so they went to work supporting the 734th Regional Support Group's COVID-19 response efforts. ?

Gepostet von Iowa National Guard am Mittwoch, 22. April 2020

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-kryediplomati i Kosovës dhe deputeti Behgjet Pacolli, ka bërë me…